20 Ağu 2020

Erasmus+ Hareketliliğini Kazanan Öğrencilerin Dikkatine

2020-2021 Akademik Yılında Erasmus+ Hareketliliğini Kazanan Öğrencilerin Dikkatine!!

Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Koordinatörlüğü

20.08.2020.

Tüm dünyada yaşanan pandemik süreçten dolayı Erasmus faaliyetlerinin durdurulması ve ülkeler arası sınırların  kapalı olması sebebiyle 2020-2021 Akademik Yılında Erasmus+ Hareketliliğini öğrenim ve staj olmak üzere kazanan öğrencilerimiz için Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Koordinatörlüğü olarak başvuruları sırasında vermiş oldukları başvuru formlarında seçmiş oldukları yurtdışında bulunan üniversitelerle iletişime geçilmeye başlanmıştır.

Kabul mektubu alabilmek için sizler adına göstermiş olduğumuz bu gelişme doğrultusunda siz öğrencilerimizden belirttiğiniz şahsi mail adreslerine iletilen mailleri takip etme, Covid-19 ve Erasmus sürecinin versiyonlar şeklinde, “Sıkça Sorulan Sorular”  olarak Üniversitemiz web sayfasında ilanen yapılan duyuruların belirli aralıklarla kontrol etme  sorumluluklarınızı hassasiyetle hatırlatmak isteriz.

Staj ve öğrenim hakkından asil öğrenci olarak Covid-19 pandemisi ya da herhangi bir sebepten feragat etmek isteyen öğrencilerimiz 30.08.2020  tarihi, saat 17:00 e  kadar Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Ofis Müdür Vekili Gülşah KESENTAŞ’ın mail adresine feragat dilekçelerini göndermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde hareketlilik faaliyeti gereklilikleri uygulanmaya başlanacaktır.

Bu süreçte Uluslararası İlişkiler ve Erasmus Koordinatörlüğü tarafından kendisine yurtdışında bulunan üniversitelerden Mart 2021’de kabul mektubu verileceğine dair bilgi verilen öğrencilerimizin kendisine yeni bir bilgilendirme yapılmasını beklemesi ve göstermiş oldukları aynı hassasiyetle birimimizle irtibatta kalmalarını rica ederiz.

Bilgilerinize ilanen duyurulur.