24 May 2021

Dr. Öğr. Üyesi Ruhcan AKİL’in; “KİTLE İLETİŞİMİNDE, İŞARET VE SEMBOLLERİN, SALGIN HASTALIK SÜRECİNE, UYARICI MESAJ VE BİLİNÇLENDİRME YÖNÜNDEN ETKİSİ” Konulu makalesinin bildiri özeti 8. Uluslararası İletişim Günleri, Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu”na kabul edildi.

Dr. Öğr. Üyesi Ruhcan AKİL’in; “KİTLE İLETİŞİMİNDE, İŞARET VE SEMBOLLERİN, SALGIN HASTALIK SÜRECİNE, UYARICI MESAJ VE BİLİNÇLENDİRME YÖNÜNDEN ETKİSİ” Konulu makalesinin  “Bildiri Özeti”, Üsküdar Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nin düzenlediği ; “8. Uluslararası İletişim Günleri, Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu”na kabul edildi.

Sempozyum; 26-27 ve 28 Mayıs 2021’de Oturumlar halinde gerçekleştirilecektir.

8.Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu’nda dijital iletişim teknolojileri ekseninde kriz iletişiminin, Covid-19 salgını odaklı olmak üzere çeşitli yönleriyle tartışılması amaçlanmaktadır. Sempozyumda paylaşılacak araştırmalar ile ortaya konulacak görüşler ilgili çevrelerle paylaşılacak, söz konusu katkıların uygulamaya dönüştürülmesi için çaba gösterilecektir. Üç gün sürecek olan 8. Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu’nun davetli konuşmacıları arasında kriz iletişimi ve yönetimi konusundaki çalışmalarıyla ün yapmış olan Prof. Dr. Paul Argenti (Darthmouth Üniversitesi), yine kriz iletişimi ve kriz medyası çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Simon Cottle (Cardiff Üniversitesi), iletişim yönetişimi ve stratejisi çalışmalarıyla bilinen Prof. Dr. Ümit Atabek (Yaşar Üniversitesi), medya, iletişim ve kriz iletişimi alanında çok sayıda kitabı ve makalesi bulunan Doç Dr. Gregory Simons (Uppsala Üniversitesi), halkla ilişkilerde duygusal emek ve empati konusundaki araştırmalarıyla tanınan Dr. Liz Yeomans (Leeds Beckett Üniversitesi) ve gerek halkla ilişkiler sektöründeki profesyonel çalışmalarıyla gerekse de akademik alana katkılarıyla bilinen Fügen Toksü (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği-TÜHİD) yer alacaktır. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sempozyum kapsamında düzenlenecek oturumlara alanda tanınmış akademisyenlerin moderatörlük yapması planlanmaktadır.

8.Uluslararası İletişim Günleri / Dijital Çağda Kriz İletişimi Sempozyumu, davetli konuşmacıların yanı sıra bildiri başvurularına da açık olan, uluslararasılık kriterlerine uygun, çift kör hakemli değerlendirme sürecini benimseyen, bilimsel bir etkinliktir. Etkinliğin bilim kurulunda yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli üniversitelerden saygın bilim insanları yer almaktadır…”

Sempozyum günleri ve detaylı bilgi için TIKLAYINIZ

Bildiri Özetleri Kitabı için TIKLAYINIZ