13 Oca 2014

Akdeniz Vatandaşlar Asamblesi 4. Toplantısı

Üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi, Avrupa Birliği Merkezi Müdür Yardımcısı ve Akdeniz Vatandaşlar Asamblesi İstanbul Circle üyesi olan Sayın Yrd. Doç. Dr. Aylin Ünver Noi açılış konuşmasını yaptığı toplantıda “Siyaset, din ve vatandaşlık” temalı Agora’da ayrıca bir sunum yaptı. Gedik Üniversitesi Rektör Danışmanı Sayın Prof. Dr. Yahya Doğan “Akdeniz’in Doğusundaki ülkelerin analizinin” konu alındığı Agora 2’de konuşmalarıyla katkıda bulundu.

Bu seneki toplantı teması “Akdeniz Diyalogları: Vatandaşlık ve Çatışmalar” olan Dördüncü Akdeniz Vatandaşlar Asamblesi Toplantısı’nı, Üniversitemizin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Berrak Kurtuluş ve Avrupa Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Tunay İnce de katılımlarıyla onurlandırdı.

Akdeniz ülkelerinden birçok kurumun temsilcisinin yer aldığı kapanış konuşmaları, Akdeniz vatandaşlarının özlem duyduğu barış ve istikrar temennileri ile sona erdi.