Photo and Video Album

WORKSHOP

  • “Kağıttan Çiçek”

Mimarlık Çevre Tasarım Kulübü tarafından düzenlenen Kağıttan Çiçek Workshopu gerçekleştirildi.

İstanbul Gedik Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri tanıtım günleri kapsamında, 23.10.2019, Çarşamba günü, 10:00 -16:00 saatleri arasında, “Kağıttan Çiçek’’ konulu workshop düzenlendi. Workshop, Kartal Yerleşkesi’nde, Öğr. Gör. Özlem Öğüt rehberliğinde ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Workshop

  • “Molozdan Heykele”

Mimarlık Çevre Tasarım Kulübü tarafından “Molozdan Heykele” Başlıklı Workshop Gerçekleştirildi.

14.05.2019, Salı günü, 10:00 -17:00 saatleri arasında, İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencilerinin ortak katılımıyla “Molozdan Heykele’’ konulu workshop, Kartal Yerleşkesi içerisinde atıl halde bırakılmış alanda gerçekleştirildi. Workshop’ta öğrencilerden alanda bulunan geri dönüşümlü atıkları kullanarak heykel tasarımı yapmaları istenmiştir. Workshop değerli hocaların rehberliğinde ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Konferans

  • “Mimar Sinan’ın 16. Yüzyıl Türk Mimarisi’ndeki Yeri ”

‘’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında “Mimar Sinan’ın 16. Yüzyıl Türk Mimarisi’ndeki Yeri” Başlıklı Konferans Gerçekleştirildi.

Mimarlık – İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri ile ortak düzenlenen ‘’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında 09.04.2018, Pazartesi günü, Saat: 11:00 -12:00 arasında, Sayın Prof. Dr. Filiz ÖZER tarafından “Mimar Sinan’ın 16. Yüzyıl Türk Mimarisi’ndeki Yeri” konulu Konferans, B Blok -1. Kat Konferans salonunda gerçekleştirildi. Konferans çok sayıda konuk öğretim üyesi ve öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Konferans sonunda Sayın Rektör Yardımcıları Prof. Dr. H. Şaduman OKUMUŞ, Sayın Prof. Dr. Adnan ŞİŞMAN ve Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı ve Dekan V. Prof. Dr. Feride ÖNAL konferansı gerçekleştiren Sayın Prof. Dr. Filiz ÖZER’e katılımlarından dolayı teşekkür edip, üniversite adına plaket takdim etti.

Sayın Prof. Dr. Filiz ÖZER’e değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

  • “Mimarın Kamusal Alana Bakışı”

Mimarlık bölüm etkinlikleri kapsamında “Mimarın Kamusal Alana Bakışı” Başlıklı Konferans Gerçekleştirildi.

Mimarlık bölümünde 23.11.2018, Cuma günü, Saat: 11:00 -12:30 arasında, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ercan KOÇ tarafından “Mimarın Kamusal Alana Bakışı” konulu Konferans, D Blok 5. Kat 503 nolu sınıfta gerçekleştirildi. Konferans çok sayıda konuk öğretim üyesi ve öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Konferans sonunda Mimarlık Bölüm Başkanı ve Dekan V. Prof. Dr. Feride ÖNAL konferansı gerçekleştiren Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ercan KOÇ’a katılımlarından dolayı teşekkür edip, üniversite adına plaket takdim etti.

Müzik Dinletisi

  • ‘’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında Müzik Dinletisi Gerçekleştirildi.

Mimarlık – İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri ile ortak düzenlenen ‘’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında 11.04.2018, Çarşamba günü, Saat: 12:00 -14:00 arasında Elif SULUOVA, Mert KALECİK, Çağlar DENİZ ve Ahmet KIRIŞ tarafından düzenlenen müzik dinletisi, Kartal Yerleşkesi’nde bulunan kış bahçesinde gerçekleştirildi. İzleyenlere keyifli bir gün yaşatan müzik dinletisine öğrencilerimiz, okulumuz akademik ve idari personeli yoğun ilgi gösterdiler.

Dinleti sonunda Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı ve Dekan V. Sayın Prof. Dr. Feride ÖNAL, Prof. Dr. Filiz ÖZER ve Prof. Dr. Ayşe Nuran YENER dinletiyi gerçekleştiren Elif SULUOVA, Mert KALECİK, Çağlar DENİZ ve Ahmet KIRIŞ’a katılımlarından dolayı teşekkür edip, üniversite adına teşekkür belgesi takdim etti.

Elif SULUOVA, Mert KALECİK, Çağlar DENİZ ve Ahmet KIRIŞ’a katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Seminer

  • “Üniversite Kampüs Sistemleri”

Mimarlık Bölümü tarafından “Üniversite Kampüs Sistemleri” Başlıklı Seminer Gerçekleştirildi.

21.02.2019, Perşembe günü, Saat: 14:00 -15:00 arasında, Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılımıyla “Üniversite Kampüs Sistemleri” başlıklı Seminer, D Blok 503 nolu sınıfta gerçekleştirildi. Sayın Dr. Öğr. Üyesi Begüm ERÇEVİK SÖNMEZ öğrencilere konu ile alakalı bir sunum gerçekleştirdi. Öğrencilere üniversite kampüs sistlemlerinin gelişim ve yerleşim biçimlerinden bahseden ve dikkat etmeleri gereken önemli noktaları örnekler üzerinden ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Begüm ERÇEVİK SÖNMEZ, sunum sonrasında öğrencilerin çeşitli sorularını cevaplandırdı. Seminer çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sayın Dr. Öğr. Üyesi Begüm ERÇEVİK SÖNMEZ’e değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

  • “Bilgisayar Ortamında Sunum Teknikleri”

Mimarlık Bölümü Ders Dışı Etkinlikleri Kapsamında “Bilgisayar Ortamında Sunum Teknikleri” Başlıklı Seminer Gerçekleştirildi.

08.05.2018, Salı günü, Saat: 13:00 -14:00 arasında, Mimarlık Bölümü öğrencilerinin katılımıyla “Bilgisayar Ortamında Sunum  Teknikleri” başlıklı Seminer, D Blok Doktora Salonu’nda gerçekleştirildi. Sayın Öğr.Gör. Burak UZUN öğrencilere konu ile alakalı bir sunum gerçekleştirdi. Öğrencilerin projelerini bilgisayar ortamında etkili bir şekilde nasıl ifade edebileceklerini, kullanmaları gereken önemli teknikleri ve püf noktaları örnekler üzerinden ifade eden Öğr.Gör. Burak UZUN, sunum sonrasında öğrencilerin çeşitli sorularını cevaplandırdı. Seminer çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Sayın Öğr. Gör. Burak UZUN’a değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Söyleşi

  • “Mimarlık ve Yarışma”

‘’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında “Mimarlık ve Yarışma” Başlıklı Söyleşi Gerçekleştirildi.

Mimarlık – İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri ile ortak düzenlenen ‘’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında 10.04.2018, Salı günü, Saat: 11:00 -12:00 arasında, İlker İĞDELİ ve Aykut İĞDELİ tarafından “Mimarlık ve Yarışma” konulu Söyleşi, B Blok -1. Kat Konferans salonunda gerçekleştirildi. İlker İĞDELİ ve Aykut İĞDELİ, İğdeli Mimarlık Ofisi olarak katıldıkları yarışmalardan derledikleri bir sunum gerçekleştirdiler. Mimarlık yarışmalarının öğrenciler açısından, tasarım süreçlerini kontrol edip, öğrenebilecekleri, geliştirebilecekleri ve kendilerini değerlendirebilecekleri bir yer olduğunu yorumlayan İlker İĞDELİ ve Aykut İĞDELİ, sunum sonrasında konukların ve öğrencilerin çeşitli sorularını cevaplandırdılar. Söyleşi çok sayıda konuk öğretim üyesi ve öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Söyleşi sonunda Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı ve Dekan V. Sayın Prof. Dr. Feride ÖNAL söyleşiyi gerçekleştiren İlker İĞDELİ ve Aykut İĞDELİ’ye katılımlarından dolayı teşekkür edip, üniversite adına plaket takdim etti.

Sayın İlker İĞDELİ ve Aykut İĞDELİ’ye değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Workshop

  • “Tasarlıyoruz, Oturuyoruz”

’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında “Tasarlıyoruz, Oturuyoruz” Başlıklı Workshop Gerçekleştirildi.

Mimarlık – İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümleri ile ortak düzenlenen ‘’Mimar Sinan Haftası Etkinlikleri’’ kapsamında 13.04.2018, Cuma günü, Saat: 09:00 -18:00 arasında, Mimarlık – İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerinin ortak katılımıyla  “Tasarlıyoruz, Oturuyoruz” konulu Workshop, Kartal Yerleşkesi Çamlık alanda gerçekleştirildi. Workshop’ta öğrencilerden kendilerine verilen mukavva, tutkal, kesici aletler vb. malzemeler ile oturma elemanı işlevli mobilya tasarımı yapmaları istenmiştir. Workshop değerli hocaların rehberliğinde ve çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşmiştir.

Workshop sonunda Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı ve Dekan V. Sayın Prof. Dr. Feride ÖNAL, Prof.Dr. Halil ÖNDER ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Ü. Begüm ERÇEVİK SÖNMEZ Workshop’u gerçekleştiren öğretim görevlileri ve katılım sağlayan öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür edip, üniversite adına teşekkür belgesi ve plaket takdim etti.

Öğr.Gör.Lütfi BÜYÜKTOPBAŞ, Öğr.Gör. Ercan MUALLOĞLU ve Öğr.Gör. Gönül YAĞIZ ARSLAN’a değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Konferans

  • “Yapılarda Yangın Güvenliği”

Mimarlık bölüm etkinlikleri kapsamında “Yapılarda Yangın Güvenliği” Başlıklı Konferans Gerçekleştirildi.

Mimarlık bölümünde 20.11.2018, Salı günü, Saat: 11:00 -12:30 arasında, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ezgi KORKMAZ tarafından “Yapılarda Yangın Güvenliği” konulu Konferans, D Blok 5. Kat 503 nolu sınıfta gerçekleştirildi. Konferans çok sayıda konuk öğretim üyesi ve öğrencinin katılımı ile gerçekleşti. Konferans sonunda Mimarlık Bölüm Başkanı ve Dekan V. Prof. Dr. Feride ÖNAL konferansı gerçekleştiren Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ezgi KORKMAZ’a katılımlarından dolayı teşekkür edip, üniversite adına plaket takdim etti.

 

Video Gallery