444 5 438     info@gedik.edu.tr     GEBİS

19 Haz 2013

IPEC AB GENÇLİK PROGRAMLARI DOĞA KAMPI 2013 BAŞLIYOR

BAŞLIYOR! IPEC AB GENÇLİK PROGRAMLARI DOĞA KAMPI 2013

IPEC sizi son yıllarda önemi hızla anlaşılmaya başlamış Avrupa Birliği Programları’ndan “Gençlik Programı” üzerine bu güne kadar yapılmamış bir konseptte, doğadan ilham alarak hazırladığı “AB Gençlik Programları Doğa Kampı” ile çok farklı bir eğitim sürecine davet ediyor !

Bu kampta bir yandan tecrübeli eğitmenler tarafından Gençlik Programları kapsamında gerçek proje örnekleri üzerinden hazırlanmış ve mekansal olanaklar kullanılarak zenginleştirilmiş atölye çalışmaları ile proje yazmayı öğrenecek diğer bir yandan da doğa ile baş başa kalarak sizin için hazırlanan farklı etkinlikler ile her gencin bir dönem hayali olan “kamp ateşinin etrafında gitar çalarak hep beraber şarkılar söylemek” kavramının çok daha ötesine geçeceksiniz. Kamp sonunda her grubun en az bir “gerçek” proje yazmış ve AB Projeleri vasıtasıyla ücretsiz yurt dışı imkanlarının tümüne hakim olmasının yanında unutamayacağı anıları ve yeni dostlukları olacak.

Kimler Başvuru Yapabilir ?

Kampa Türkiye’nin tüm bölgelerinden 18-30 yaş arası gençler başvuru yapabilir.

Ne Zaman ?
2013 yaz dönemi için 5 farklı dönemde kampları gerçekleştireceğiz. Katılımcılar istedikleri döneme ana sayfada yer alan formlar üzerinden seçerek kayıtlarını yaptırabilirler.

1.Dönem  :  6 – 10 Temmuz
2. Dönem :  19 – 23 Temmuz
3. Dönem :  2 – 6  Ağustos

4. Dönem :  16 – 20 Ağustos
5.Dönem  :  23 – 27 Ağustos

Nerede ?
Diğer tüm eğitimlerden farklılaştığımız en büyük nokta işte burası !

Burdur Gölü’nün kıyısında ki doğal bir cennet üzerine kurulmuş “Lisinia Doğa”(www.lisinia.com) proje alanı içerisinde gerçekleştirilecek bu eğitim ile Türkiye’nin destek almadan yürütülen en büyük doğa projesi olan “Lisinia Doğa”’yı tanıyacak, -dilediğiniz takdirde- orada yürütülen projeler kapsamında yapılan faaliyetlere katılabileceksiniz.

Neden ?

  • Sizde bu kampa katılarak fikirlerinizi projelendirmeyi öğrenecek AB Gençlik Programları fonlarından projeleriniz için nasıl destek alabileceğinizi uygulamalı bir şekilde tam anlamıyla uzmanlarından öğreneceksiniz.

• Yine Gençlik Programı kapsamında ülkemizden binlerce genç Avrupa’nın 27 ülkesinde yapılan kültür-sanat’tan çevreye, genç işsizliğinden engelliğe kadar farklı farklı alanlarda yapılan uluslar arası projelere ücretsiz ya da çok küçük ücretler ödeyerek nasıl dahil olacağınızı öğreneneceksiniz..

• Dünyanın yıllardır üzerinde durduğu “proje” kavramının önemini son yıllarda ülkemizde de sık sık duyar olduk. Katılacağınız bu kamp ve alacağınız sertifika, sizin için bu yolda iyi bir başlangıç ya da tecrübelerinizi pekiştirme şansınız olacak.

• Kampa Türkiye’nin birçok farklı ilinden gençler katılacak. Bu gençler 5 gün boyunca sürekli grup çalışmaları yapacak, yaratıcılıklarını geliştirecek, tecrübe kazanacak, spor faaliyetlerinde bulunacak, kültür gecelerinde birbirlerine şehirlerini anlatacak, yanlarında getirdikleri yöresel materyal ve ürünleri birbirleri ile paylaşacak, yeni yerler keşfedecek, Antalya’da kum-deniz-güneş üçlemesini genç bir grup ile sonuna kadar yaşayacak ve güzel anılarla şehirlerine dönecekler.

Tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız : http://www.youtube.com/watch?v=fmz0Ka9lcU0
Ayrıntılar ve Başvuru İçin:
           www.ipecamp.net