444 5 438     info@gedik.edu.tr

Kuluçkalarımız

 

 

Olsim Biyoteknoloji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
OLSİM Biyoteknoloji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi KOSGEB Arge ve İnovasyon Destek programından 580.000 TL destek alarak kurulmuş; Biyoteknoloji, Enerji ve Gıda ile ilişkili olduğu alanlarında sektörel ihtiyaçlara çözüme yönelik araştırma geliştirme yapan girişim firmadır.  Olsim biyoteknoloji akademik ve uzman kadrosu ile stratejik alanlarda yüksek katma değerli ürün ve hizmetler geliştirerek piyasanın ihtiyaçlarını yerli imkanlar ile karşılayarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmayı misyon edinerek bu amaç doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir. İstanbul Gedik Üniversitesi ile imzalanan İkili İşbirliği Protokolü uyarınca, Olsim Biyoteknoloji mevcut projesinin yürütülmesinde gerekse ve yeni ARGE çalışmalarını İstanbul Gedik Üniversitesi’nin altyapı ve akademik imkanlarının faydalanarak sürdürmektedir.

Anahtar Kelimeler: Biyoteknoloji, Gıda, Sağlık, Enerji, Makina

Faaliyet Alanları: Biyoteknoloji, Mikrobiyoloji, Gıda
Tel: 0541 605 55 35 Mail: olsimbiyoteknoloji@hotmail.com
Web: www.olsimbiyoteknoloji.com

 

 

 

 

YUTEG Biyoteknoloji İlaç ve Gıda Takviyeleri Limited Şirketi
YUTEG Biyoteknoloji İlaç ve Gıda Takviyeleri Limited Şirketi üniversite-sanayi işbirliğinden güç alan ve gıda, sağlık, kozmetik ve tekstil sektörlerinin biyoteknoloji ile ilişkili olduğu konularda ARGE çalışmaları yapan bir firmadır.  YUTEG’in ARGE çalışmalarının ilk ürünü “Devitale S Plus L-Karnitin ve Vitamin C İçeren Takviye Edici Gıda” olup eczanelerde satışa çıkmıştır. Vitamin Takviyeli Cilt Besleyici Krem Geliştirilmesi” amacıyla hazırladığımız ve desteklenmeye hak kazanılan KOSGEB ARGE İnovasyon projesi kapsamında krem sentez çalışmaları, mikrobiyolojik bozulma ve etkinlik testleri ve insan deri hücrelerini tahriş edip etmeyeceğini öngörmek için in vitro sitotoksisite testleri yapılmaktadır. İstanbul Gedik Üniversitesi ile imzalanan İkili İşbirliği Protokolü uyarınca, YUTEG mevcut ve yeni ürünler için yaptığı ARGE çalışmalarını İstanbul Gedik Üniversitesi’nin Teknopark İstanbul’daki Mikrobiyoloji, Kimya ve Biyoteknoloji laboratuvarlarında sürdürmektedir.

Anahtar Kelimeler: Biyoteknoloji, Gıda Takviyeleri, Kimya, Kozmetik, Sağlık

Faaliyet Alanları:
Tel: Mail: info@yuteg.com
Web: www.yuteg.com

 

 

 

 

Cogito Park Bilişim & Teknoloji Yatırımları A.Ş.
Cogito Park & Co Yatırımlar Grubu’nun finans teknolojisi alanında araştırma, teknoloji üretme ve geliştirme amacıyla Temmuz 2018’de kurulmuş teknoloji girişim şirketidir.Cogito Park Bilişim ve Teknoloji Yatırımları A.Ş. sahip olduğu akademik ve profesyonel uzman kadrosu ile finans teknolojisine yönelik stratejik alanlarda yüksek katma değerli ürün ve hizmetler geliştirerek finans sektörünün ihtiyaçlarını yerli imkanlar ile karşılayarak ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmayı misyon edinerek çalışmalarını sürdürmektedir.Cogito Park Bilişim ve Teknoloji Yatırımları A.Ş.; ülkenin stratejik hedefleri ve vizyonu doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin nüfuz alanında yer alan tarihi ve kültürel paydaşlığımızın bulunduğu bölge ve ülkelerde de geliştireceği yüksek katma değerli teknoloji ve iş ortaklıklarıyla ülkemizi temsil etmeyi ve gerçekleştireceği teknoloji ihracıyla ülke ekonomisine katkı sunmayı hedeflemektedir.İstanbul Gedik Üniversitesi ile imzalanan ikili işbirliği protokolü uyarınca, başta varlık yönetimine olmak üzere banka ve banka dışı finans sektörünün ihtiyaç duyduğu teknolojilerin geliştirilmesi projelerinin yürütülmesinde ve ilgili alanlarda yeni araştırma – geliştirme çalışmalarının gerçekleştirilmesinde İstanbul Gedik Üniversitesi’nin altyapı ve akademik imkanlarından faydalanarak sürdürmektedir.

Anahtar Kelimeler: Finans-Teknoloji-FinTECH-Varlık Yönetimi-Ödeme Sistemleri-Banka-Yatırım Bankacılığı

Faaliyet Alanları:
Tel: 0212 942 87 48 Mail: info@cogitopark.com
Web: www.cogitopark.com