Uygulamalı Eğitim Veren Uluslararası Araştırma Üniversitesi

6

Fakülte

1

Meslek Yüksekokulu

1

Yabancı Diller Yüksekokulu

3

Enstitü

5000+

Aktif Öğrenci

3628+

Mezun Öğrenci

Yüksekokul

İstanbul Gedik Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak

Ece Müldür

"Doğru tercih yapmak; mezun olduğunuz ana dal ve yan dallar, gelecekte iş hayatınızı doğrudan etkileyecek bir karar olduğu için üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir konu. İstanbul Gedik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı mezunu olarak, gerek bölüm gerek üniversite seçimimi doğru yapmış olmanın avantajlarını iş hayatında da görüyorum. "

Samet Durdu

"Geleceğimi etkileyecek bir karar olan üniversite ve bölüm seçimini yaparken çok zorlandığımı hatırlıyorum. Bugün TC. İstanbul Gedik Üniversitesi/İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nü bitirmek üzereyim ve üniversitenin bana sunduğu imkânların avantajlarını 4 yıl önceki kendimle karşılaştırdığım zaman gözle görülür bir şekilde anlayabiliyorum."

İstanbul Gedik Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak

Pınar Eylem Yılmaz

"Kariyer yolculuğumuzun en önemli adımı olan tercih sürecinde, üniversiteler birçok kriterden geçerek listelere adını yazdırmaktadır. Bu süreci tercihlerini son güne kadar sürekli değişen bir öğrenci olarak değerlendirmem gerekirse kararsızlığımın en güzel kararı İstanbul Gedik Üniversitesi oldu."

Elif İşleyen

"Üniversite tercihimiz, gelecekteki hayatımızı doğrudan etkilediği için vereceğiniz en önemli kararlardan birisidir. İşin özüne inmek gerekirse ben İstanbul Gedik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünü başlangıçta evime en yakın üniversite olduğu için tercih etmiştim."

İstanbul Gedik Üniversitesi

Kurucumuz Sayın Halil Kaya GEDİK’e  “Dünyanın bir yerinde, bir mühendis, bir icat yapmış ise ben de yapmalıyım” dedirten özgüveni ve çalışma azmini öğrencilerimize ve çalışanlarımıza kazandırarak, sadece mühendislik alanında değil aynı zamanda fen, sosyal, sağlık ve tüm disiplinlerde uygulamaya dönüştürmek için çalışmalarımız sürekli olarak devam edecektir. Bu kapsamda eğitim-öğretim programlarımızda teorik bilginin yanı sıra uygulamalı eğitimler vererek bilgilerin gerçeğe dönüştürülmesi sağlanacak, yapacağımız aktif saha uygulamaları ile öğrencilerimizin eğitim aldıkları her sektörü yakından tanımalarını ve kendilerini mesleki yaşamlarına hazırlanmasını sağlayacağız.

Üniversitemiz, 2020 li yıllarda kendi teknolojisini üreten bir Türkiye hedefine katkı sağlamak ve bu hedefte kendine yer edinmek için öğrencilerimizin, tüm akademik eğitim ve öğretim programlarındaki yaşadığımız yüzyılın gerekliklerini ve yetkinliklerini kazanmaları için gerekli düzenlemelerin sürekliliğini sağlayarak, kendi ideallerine ulaşacak geniş ufuklara sahip, özgür düşünen bireyler yetiştirmek temel hedeflerimizdir.

Sesini Radyoyla Duyuran Gençler

Yayın hayatına başlayan ve Türkiye’nin ilk kurumsal radyosu olma özelliğini taşıyan Radyo Gedik, alanında başarılarıyla tanınan konukları ağırlamaktadır. İstanbul Gedik Üniversitesi öğrencileri konuk oldukları ya da yönettikleri radyo programlarıyla seslerini, düşüncelerini ve de fikirlerini frekanslar aracılığıyla duyurmaktadır.
Radyo Gedik Canlı Dinle

Nitelikli Sanat Faaliyetleri

Gedik Sanat etkinlikleri kapsamında yıl boyunca düzenlenen konserlerle öğrenciler sanatın farklı dallarını keşfederek sanatsal ve kültürel faaliyetlerin bir arada olduğu bir ortamda öğrenimlerini devam ettirmektedir. Ayrıca Gedik Sanat  bünyesinde çalışmalarını sürdüren  Üniversitemizin  çok sesli korosunda yer alan öğrencilerimiz de kendi yeteneklerini keşfetme imkanına sahip olmaktadır.

Gedik Sanat

Gedik Yazılım ©
Open chat
Araç çubuğuna atla