Menu
Anasayfa
Üniversitemiz
Yönetim
Rektörün Mesajı

Rektörün Mesajı

berrak-kurtulusSevgili Öğrenciler,

Gedik Üniversitesi kurulduğu sırada teknoloji ve bilimsel temellere dayalı bir gelişmeyi ilke olarak benimsemiştir. Bu idealin başta ülkemiz olmak üzere tüm öğrencilerimiz ve üniversitemiz açısından büyük bir önem taşıdığına inanıyor, buna göre gelişim planlarımızı ve eğitim programlarımızı hazırlıyoruz.

Halen nitelikli ve deneyimli öğretim kadromuz öncülüğünde 4 Fakülte, 3 Enstitü, 4 Araştırma ve Uygulama Merkezi, Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Genç bir üniversite olmamıza karşın güçlü bir araştırma alt yapısına ve kapasitesine sahip bulunmaktayız. Nitekim çeşitli alanlarda hazırladığımız projelerimiz ve yaptığımız yayınlar bunu açıkça kanıtlamaktadır.

Evrensel nitelikli bilgi üretmek ve uluslararası standartlarda eğitim vermek vizyonu ile çıktığımız bu yolda en büyük dileğimiz; Gedik Üniversitesi’nden teorik ve uygulamalı eğitimi en iyi şekilde alarak mezun olmanız ve ülkemizin gelişmesine katkı yapan bireyler olarak yetişmenizdir.

Yeni eğitim-öğretim yılımızda da teknolojinin, girişimciliğin ve yenilikçiliğin özendirilmesi ve teşvik edilmesine katkı sağlayacak yeni projelerimizi hayata geçireceğiz.

Bu kapsamda eğitim, yayın, uygulama ve araştırma odaklı bir üniversite olma ilkesiyle büyüyen Üniversitemiz, üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde AR-GE hizmetleri ve lisansüstü eğitim vermek amacıyla Türkiye’nin en büyük teknoparkı olan Teknopark İstanbul’da yerini almıştır.

Gedik Üniversitesi, Pendik Şeyhli’de her türlü eğitim, araştırma, sosyal, kültürel ve spor alt- yapısına sahip olacak yaklaşık 72.000 m²’lik yeni yerleşke projesi ile gerçek anlamda bir güç, bir eğitim üssü, bir cazibe merkezi haline gelme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Üniversitemizin uluslararasılaşmasına büyük önem veriyor ve birçok yabancı ülke üniversiteleri ile ikili anlaşmalar imzalıyoruz.

Aynı zamanda Üniversitemiz, sahip olduğu ERASMUS Üniversite Beyannamesi aracılığıyla; Avrupa’daki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci hareketliliği programlarına katılmanızı, eğitiminizin bir kısmını yurt dışındaki anlaşmalı olduğumuz üniversitelerden birinde geçirmenizi dolayısıyla yurt dışı eğitim tecrübesi kazanmanızı daima teşvik etmektedir.

Kurucumuz rahmetli Halil Kaya Gedik’e ”Dünyanın bir yerinde, bir mühendis, bir icat yapmış ise ben de yapmalıyım” dedirten özgüveni ve çalışma azmini sizlerden de bekliyorum.

Bilimsel araştırma ve bilginin önemine inanan, geleceğimizin teminatı olan siz gençlerimizi Üniversitemizde gördüğüm için gurur duyduğumu ifade ediyor, başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Berrak Kurtuluş

Rektör