Menu
Anasayfa
Üniversitemiz
Yönetim
Heyet Başkanının Mesajı

Heyet Başkanının Mesajı

heyet-baskaninin-mesajiÇok  değerli  Üniversiteli  Gençler

Türk sanayisi ve ekonomisi büyük bir hızla dönüşüyor ve gelişiyor. Yabancı yatırımcılar için ülkemiz giderek bir üretim ve yatırım merkezi haline geliyor. Değişik bölgelerde her geçen gün farklı alanlarda sanayi tesisleri kuruluyor ve bu duruma paralel olarak modern teknolojiyi kullanabilen, eğitimli, yaratıcı düşünen, yabancı dil bilen donanımlı personel ihtiyacı da artıyor.

Aynı zamanda hizmet sektörü büyüyor ve toplumun beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için okuyan, araştıran, analiz yeteneği güçlü, kendine güvenen ve kendini ifade edebilen donanımlı çalışanlara ihtiyaç duyuyor. Gelişmiş ülkelerin birçoğu bugün artık yaşlanan ve azalma eğilimine giren nüfusları ile birlikte ekonomik büyümelerini sürdürmekte güçlük çekerken, Türkiye gibi genç ve dinamik nüfusa sahip ülkelerin yıldızı giderek parlıyor. Sanayi ve iş dünyası pratik bilgi ile donanmış nitelikli elemanlara giderek daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Bu gelişmeler ışığında, yıllardır kaynak, döküm ve finans sektörlerindeki tecrübemizi ülkemizin ve gençlerin hizmetine eğitim yoluyla da sunmak üzere 1994 yılında Gedik Eğitim Vakfı’nı kurarak eğitim alanında pek çok sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdik. 2011 yılında Gedik Holding şirketlerinin deneyimini akademik alandaki çalışmalarla ilişkilendirerek ülkemiz sanayisinde ve hizmet sektöründe yaşanan gelişmeleri hızlandırmak ve nitelikli personel ihtiyacını karşılamak amacıyla GEV çatısı altında Gedik Üniversitesi’ni kurduk.

Gedik Eğitim Vakfı bünyesinde Gedik Üniversitesi’ni kurarken temel misyonumuz, Türkiye’de sanayi eğitim işbirliğine örnek alınacak bir model oluşturmaktır. Bu çerçevede sizlerin eğitiminizin bir kısmını yurtdışında alabilmeniz için gerekli koşulları oluşturarak hem yabancı dilinizin hem de mesleki anlamda özgüvenin gelişmesine katkıda bulunacak projeler geliştiriyoruz. Uygulamaya ağırlık veren eğitim programımızla, iş dünyasında fark yaratacak niteliklere sahip, işverenlerin tercih edeceği uzmanlar olarak yetişmenizi hedefliyoruz.

Bizimle aynı düşünce ve hisleri paylaşan siz değerli gençlerimize Gedik Üniversitesi olarak her türlü imkanı sunmaya hazırız.

Hepinize başarılı bir gelecek diliyorum.

Hülya GEDİK

Gedik Eğitim Vakfı
Gedik Üniversitesi
Mütevelli Heyet Başkanı