Gedik Üniversitesi Gedik Üniversitesi
 
Gedik Faceook Gedik Tiwiter ENG
Sosyal Bilimler Enstitüsü - Tanıtım Yazısı
AKADEMİK BİRİMLER Enstitüler Sosyal Bilimler Enstitüsü Tanıtım Yazısı

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Tanıtım

   Gedik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu kapsamında Gedik Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı’nda faaliyete başlamaktadır.

      Enstitünün kuruluş amacı; Sosyal Bilimler alanında Yüksek Lisans ve Doktora öğretimi yaptırmak ve öğrencilerini küresel rekabet ortamında talep edilen donanımda; özgüveni yüksek; girişimci; yenilikçi ve vizyon sahibi üst düzey profesyoneller ve uluslararası düzeyde akademisyenler olarak mezun etmektir.

     Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için Uluslararası Ticaret Anabilim Dalı’nda Doktora ile Yüksek Lisans (Tezli/Tezsiz)Görsel İletişim Tasarımı Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans (Tezli); İş Sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans (Tezli/Tezsiz) eğitimi verilecektir.

 

Misyon

      Sosyal Bilimler alanında üst düzey profesyoneller ile araştırmacı ve akademisyenler yetiştirilmesi için eğitim programlarının sürekli değerlendirilerek yenilenmesini ve ihtiyaç duyulan alanlarda farklı programlar açılarak ulusal ve uluslararası gelişme ve gereksinmelerin karşılanmasını sağlamaktır.

Vizyon

     Üstün yeteneklere sahip öğrencilerin alanlarında temayüz edeceklerine güvenerek tercih ettikleri; mezun olduklarında ise mesleki ve akademik profillerini yükselttiklerine gerçekten inandıkları lisansüstü programlar sürdürmektir. 

 

   
       BİRİM ANASAYFA
   
       İÇERİK
  Müdürün Mesajı
  Tanıtım Yazısı
  Enstitü Yönetimi
  Akademik Kadro
  Yüksek Lisans Başvuru
  Formlar ve Belgeler
  İletişim
  Ders Programları
   
        ANABİLİM DALLARI
  Görsel İletişim Tasarımı
  İş Sağlığı ve Güvenliği
  Uluslararası Ticaret
  İşletme Yönetimi
   
       GÜNCEL
  Haber ve Duyurular
  Etkinlikler
IE 9 ve üstü tarayıcılarda çalışmaktadır. Kaynak - Gedik Holding - teknoloji - Seo